15 Maj 2021

w GRUDZIĄDZU

Majowa Łąka

Majowa Łąka 🌼🦋🐞🌞
W piątek Świetliczaki wykazali się dużą kreatywnością malując wspólnie obraz.
Sprawiło im to dużo radości.

Efekt wyszedł przepiękny😊

Szkolny Konkurs Recytatorski

7 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski.

Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klas1-3: Antosia Charzyńska 1a, Pola Schreiber 1a, Lena Rutkowska 1a, Julia Suchodolska 2a, Adam Kawski 3a, Lena Jelińska 3b, Zosia Urbaniak 3b. Dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Jerzego Ludwika Kerna. Pierwszą nagrodę jury przyznało Zosi Urbaniak za wiersz J.L.Kerna "Żyrafa u fotografa", drugie miejsce przyznano Antosi Charzyńskiej, a trzecie Poli Schreiber i Lenie Jelińskiej. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone książkami oraz dyplomami. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy im za udział w tym konkursie. Konkurs przygotowała p.Wiesława Wojtasik (biblioteka) przy współpracy z Małgorzatą Porowską ( wych. kl. 3a).
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 🌍.
Został zorganizowany konkurs pt. „DBAM O ZIEMIĘ”. Dziękujemy za nadesłane prace. Wszystkie były ciekawe.
Oto werdykt:
I miejsce: POLA SCHREIBER kl.1a
II miejsce: IGA LEWANDOWSKA kl.2a
ZUZANNA LEWANDOWSKA kl.2a
III miejsce: LENA WICZARSKA kl.2a
ZUZANNA LEWANDOWSKA kl.3a

GRATULUJEMY!!! 👍🌏

Światowy Dzień Książki.

Czytanie książek to najfajniejsza zabawa".

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. Zapraszam więc wszystkich uczniów do wykonania plakatu w formacie A4 promującego czytelnictwo.
Po powrocie do szkoły czekam na plakaty w bibliotece. Na wykonawców najciekawszych prac czekają upominki."
Pozdrawiam serdecznie, pani Wiesia.

"Biblioteka wita wszystkich swoich czytelników”
- i znowu przerwa w naszych osobistych kontaktach i problemy z wypożyczaniem książek.
Przypominam strony, na których znajdziecie "coś" do poczytania: Lektury, Wiersze dla dzieci
a także strony do nauki z zabawą; Nauka z zabawą

PORADNIK DLA RODZICÓW - jak zachęcać do czytania?
POLECAMY!

Pozdrawiam wszystkich - pani Wiesia"

Koszyczek Wielkanocny - akcja charytatywna.
🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰
Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji charytatywnej"Koszyczek wielkanocny".
Uczniowie klas 4 i 6 samodzielnie wykonali piękne,kolorowe pisanki oraz karty świąteczne z życzeniami a uczniowie klas 1-3 przynieśli drobne słodycze,musy oraz napoje.Wszystkie te rzeczy zostały włożone do ustrojonych koszyczków i zaniesione wraz z życzeniami świątecznymi do 10 starszych,chorych osób z rejonu naszej szkoły.
Opiekun SK PCK p.Aleksandra Jabłońska dziękuje wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w akcji oraz p.Anecie Pelzner za pomoc w wykonaniu koszyczków.
🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰🐣🐰❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Najpiękniejsza kartka wielkanocna - konkurs.
🐰🐣💐🐰🐣💐🐰🐣💐🐰🐣💐🐰🐣💐🐰🐣💐🐰
W konkursie plastycznym pod hasłem"Najpiękniejsza karta wielkanocna"zorganizowanym przez p.Aleksandrę Jabłońską w kategorii klas 1-3
1m zajęła Pola Schreiber z kl.1A🌺
2m zajęła Roma Fodrowska z kl.3B🌺
3m zajęła Jagoda Janicka z kl.2A🌺

w kategorii klas 4-6
1m zajęła Patrycja Lewandowska z kl.4A🌺
2m zajęła Paulinka Czerwińska z kl.6A🌺
3m zajęła Aleksandra Butkiewicz z kl.6A🌺
Serdecznie gratulujemy👍👍👍
Nagrody i dyplomy otrzymacie po powrocie do szkoły🥰

O bezpieczeństwie w Internecie "ASY INTERNETU".
11 lutego uczniowie naszej szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele, uczestniczyli w konferencji
z organizowanej w ramach programu ASY INTERNETU przez Fundację Szkoła z Klasą.
Efektem tej konferencji, były różne prace uczniów wykonane na lekcjach informatyki. Klasy czwarte wykonały w programie Paint kolorowanki przedstawiające bohaterów Internetu: Odważnego, Rozsądnego, Uważnego, Silnego i Życzliwego oraz Emotikony wyrażające emocje podczas pracy przy komputerze. Klasa szósta przygotowała NEWS-y związane z bezpieczeństwem w Internecie.

"Miś - ulubiony bohater literacki" - konkurs.
Kochani Uczniowie, bardzo dziękujemy za udział w konkursie „Miś - ulubiony bohater literacki”. 🐻🐻🐻
Wszystkie prace były przepiękne! Wykazaliście się̨ ogromną kreatywnością̨.
Ocena prac dla komisji była niezwykle trudna.. jednakże trzeba było dokonać́ wyboru.
Oto werdykt:
I miejsce: Pola Schreiber kl.1a