24 Styczeń 2017

Aktualna godzina

Zebranie

W środę 25 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania dla rodziców. ZAPRASZAMY

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE GIMNAZJUM NR 4
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Nabór na stanowisko referenta
Ogłoszenie
W związku z naborem na stanowisko referenta w naszym gimnazjum publikujemy Regulamin naboru na wolne stanowiska urzędnicze i informujemy, że 20 stycznia odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna kandydatów i wyłonienie osoby zatrudnionej.

REGULAMIN NABORU
Konkurs "Anglomaniacy na start"
Konkurs "Anglomaniacy na start"Od pewnego czasu na holu III piętra wiszą antyramy z ciekawie opracowanymi materiałami do nauki języka angielskiego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W związku z tym ogłaszamy konkurs "Anglomaniacy na start".

Regulamin jest prosty:
1) Zrób zdjęcie dowolnej antyramy;
2) Wypisz zwroty i wyrażenia w postaci słowniczka na kartce A4 w ciekawej szacie graficznej;
3) Dostarcz podpisany wydruk (imię/nazwisko/klasa) do pani G. Otolskiej-Mróz, do sali 38;
4) Odbierz dwie nagrody niespodzianki :)
5) Konkurs trwa do 24 lutego 2017roku.

TAKE PART & GOOD LUCK

Nowy rok turystyczny rozpoczęty.
Newsy

W grudniu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu turystycznego 2016. Nasze gimnazjum zajęło IV miejsce w Pucharze Turystyki Pieszej 2016 organizowanym przez PTTK w Grudziądzu oraz V miejsce w Pucharze Grudziądza w Marszach na Orientację, organizowanym przez KInO EKOTON.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich udziałowi w rajdach pieszych i imprezach na orientację mogliśmy być dwukrotnie w gronie wyróżnionych. Opiekun SKKT serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom imprez turystyczno - krajoznawczych i zaprasza na kolejną imprezę już 14 stycznia. Startujemy na Lokalnej InO EKOTONA.

Najpiękniejsza karta bożonarodzeniowa
W grudniu odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową. I miejsce zajął KACPER LASKOWSKI z kl. 2a, II miejsce zdobyła ALEKSANDRA SOJA z kl. 1b a trzecie KINGA WRONKOWSKA z kl. 1b.
Podczas oceny prac JURY szczególną uwagę zwracało na pomysłowość i estetyką wykonania pracy.
Wszystkie karty świąteczne zdobiły hol II piętra a najpiękniejsze zostały zaniesione przez wolontariuszy do chorych - podopiecznych z parafii Św. Krzyża.

Jasełka
JasełkaTradycją naszej szkoły jest ostatnie spotkanie wszystkich uczniów gimnazjum przed zimową przerwą świąteczną podczas uroczystych Jasełek. Również w tym roku takiego spotkania nie zabrakło. Uczniowie klasy 3a przygotowani przez panią Aleksandrę Jabłońską przybliżyli nam tajemnicę Bożego Narodzenia a pan Daniel Grzybowski z zespołem wokalnym przy pomocy kolęd wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Na zakończenie dyrektor szkoły pani Sylwia Murawska złożyła wszystkim uczniom i pracownikom świąteczno-noworoczne życzenia.

Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii16 grudnia uczniowie klas I i II uczestniczyli w żywej lekcji historii na temat „Krzyżacy-kłopotliwi sąsiedzi Królestwa Polskiego”. Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" przybliżył uczniom okoliczności i skutki sprowadzenia do Polski Krzyżaków. Uczniowie mogli zobaczyć zbroje i broń z tamtej epoki. Niektórzy nawet zostali przebrani za Krzyżaków i mogli spróbować swoich umiejętności strzelania z kuszy,

Świąteczna niespodzianka w języku angielskim
Świąteczna niespodzianka w języku angielskimDnia 21 grudnia grupa uczniów z klasy 2A pod opieką pani Grażyny Otolskiej-Mróz odwiedziła sześciolatków w Miejskim Przedszkolu "Kopernik" przy ulicy Konarskiego. Gimnazjaliści przygotowali program "Świąteczna niespodzianka w języku angielskim". Dzieci poznały i śpiewały piosenkę "We wish you a Merry Christmas". Przedstawiały się i dziękowały Mikołajowi za pluszowe upominki w języku angielskim. Doskonaliły wymowę słownictwa związanego ze Świętami. Utrwaliły nazwy kolorów, pracując ze świątecznymi kolorowankami pod czujnym okiem starszych koleżanek. Przedszkolaki miały również przyjemność posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Aidy August, która grała na altówce.
Było to przemiłe spotkanie. Nowe i ciekawe doświadczenie. Bardzo się polubiliśmy.

WE WISH YOU a MERRY CHRISTMAS AND a HAPPY NEW YEAR 2017

Konkurs mitologiczny
Newsy15 grudnia odbył się konkurs mitologiczny dla klas I. W konkursie wzięły udział po 2 dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości mitologii greckiej. Do finału ustnego kwalifikowały się dwie najlepsze drużyny. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z klasy Ia: Emilia Tuczak i Monika Laskowska. Drugie miejsce przypadło przedstawicielkom klasy Ib - Aleksandrze Soji i Martynie Trocha.
W przerwie między etapami konkursu wystąpili uczniowie z kola teatralnego MASKA. Nasi szkolni aktorzy czytali fragmenty listów starożytnych Rzymian.
Konkurs został przygotowany przez panie: Grażynę Otrębę, Iwonę Byner i Ewelinę Świtaj.

Wolontariusz roku
Wolontariusz rokuMiło nam ogłosić, że Karol Matłosz - uczeń klasy 3a został jednym z najlepszych wolontariuszy roku 2016. 8 grudnia podczas uroczystej gali odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Grudziądza. Karolowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i pokrzywdzonych.

Telefon / fax: