21 Luty 2018

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Podsumowanie konkursu o Wielkich Polakach

8 lutego 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste podsumowanie Rejonowy Etapu Interdyscyplinarnego Konkursu w Wielkich Polakach. - św. Siostra Faustyna Kowalska, jej życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski. W spotkaniu wzięli udział organizatorzy konkursu z Centrum Edukacji Młodzieży im ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, naczelnik Wydziału Edukacji - pani Sławomira Gajewska, uczniowie, którzy uzyskali awans do kolejnego etapu oraz ich opiekunowie. Uczniowie i ich opiekunowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. W spotkaniu wzięła udział nasza uczennica Aleksandra Soja, która już 1 marca weźmie udział w etapie wojewódzkim.
Porcelana, szkło, fajans
Porcelana, szkło, fajansW piątek 9 lutego przedstawicielki Koła Miłośników Historii uczestniczyły w otwarciu wystawy muzealnej "Ładne i użyteczne. Porcelana, szkło, fajans". Po wernisażu pracownik muzeum pan Dawid Schoenwald wygłosił prelekcję na temat przedwojennych kawiarni Grudziądza. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, którzy z sentymentem wspominali nieistniejące już kafejki i cukiernie.
Wielcy Polacy
Wielcy Polacy1 lutego już po raz kolejny w naszej szkole odbył się rejonowy etap Interdyscyplinarnego Konkursu w Wielkich Polakach. W tym roku szkolnym postacią wybraną do zmagań konkursowych dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjalnych była św. Siostra Faustyna Kowalska, jej życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.
W konkursie wzięło udział 17 uczniów z 8 szkół z Grudziądza i okolic. Test przygotowany dla uczniów okazał się niezwykle trudny. Tylko czworo uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. W tej czwórce znalazła się uczennica naszej szkoły - Aleksandra Soja z klasy 2b, którą przygotowywała pani Aleksandra Jabłońska. Serdecznie gratulujemy!
Etap wojewódzki odbędzie się 1 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Trzymamy kciuki!

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka26 stycznia w klasie Ia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wiersze i złożyły najszczersze, płynące z serca życzenia. Na koniec wręczyły przygotowane przez siebie prezenty. Dziadkowie nie kryli zadowolenia oraz łez wzruszenia.

RUSZYŁY ZAPISY DO KLAS I, IV i VII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

RODZICU PRZYJDŹ I ZOBACZ W JAKICH WARUNKACH MOŻE UCZYĆ SIĘ TWOJE DZIECKO

nowe meble, sprzęt i pomoce dydaktyczne,
czyste i wyremontowane sale lekcyjne,
ciepłe, domowe obiady,
jasne przestronne hole,
świetlica,
szatnie, szafki dla każdego ucznia.

Wieczór kolęd
Wieczór kolęd23 stycznia po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Wieczór Kolęd.
Ustrojona świątecznie sala gimnastyczna, śnieg za oknem i migoczące na stołach świece zachęcały do wspólnego kolędowania.
Myślą przewodnią spotkania była miłość do śpiewania, która jest najpiękniejszym uczuciem i dzięki której świat staje się piękniejszy.
W ten wyjątkowy wieczór do wspólnego kolędowania włączyli się najmłodsi uczniowie, gimnazjaliści, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy z rejonu szkoły.
Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Sylwia Murawska.
Uczniowie przygotowani przez panią Aleksandrę Jabłońską i pana Daniela Grzybowskiego zaprezentowali program artystyczny. Wspólne kolędowanie rozpoczęły dzieci z klasy pierwszej, które zaśpiewały piosenkę "Już blisko kolęda". Uczennice z klasy 3a w kilku słowach przybliżyły historię powstania kolęd. Podczas koncertu wystąpili również nauczyciele, którzy zaśpiewali wzruszającą "Kolędę dla nieobecnych". Kolędy były przedstawione w ciekawych aranżacjach opracowanych przez pana Daniela Grzybowskiego, który dołożył wszelkich starań, aby tradycyjne kolędy zalśniły nowym blaskiem. Wspólne śpiewanie kolęd odbyło się w rodzinnej atmosferze przy ciasteczkach i ciepłej herbatce i był pełnym zadumy, wzruszającym przeżyciem dla wszystkich obecnych.
Na zakończenie pan Daniel Grzybowski zaśpiewał piękną piosenkę "Święty czas" po czym prowadząca podziękowała wszystkim wykonawcom i przybyłym gościom życząc miłego wieczoru.

Zimowe PTAKOLICZENIE
NewsyDnia 25 stycznia 2018 r. podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spacerze ornitologicznym w ramach ZIMOWEGO PTAKOLICZENIA. Ptakiem zimy 2018 została czeczotka.
Przewodnikiem wycieczki był ornitolog p. Michał Kosowicz a opiekunem grupy p. Ewa Bartoś. W trakcie spaceru, który przebiegał ubiegłoroczną trasą w stosunku do roku 2017 zaobserwowaliśmy większą liczebność ptaków oraz ich różnorodność gatunkową. Najwięcej udało nam się dostrzec – jemiołuszek około 180 szt., po 20 sztuk wróbli i mazurków. Oprócz często występujących w naszym otoczeniu i znanych przez młodzież ptaków (sójki, kawki, gawrony, sikorki, sroki, mewy) spotkaliśmy parę grubodziobów, 4 trznadle oraz 1 dzięcioła dużego pstrego. Informację dotyczącą zaobserwowanych ptaków p. Bartoś przekazała do centrum Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Wszyscy uczestnicy spaceru powrócili zadowoleni, dotlenieni oraz wzbogaceni w wiedzę zoologiczno- ornitologiczną.

UWAGA KONKURS
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej do udziału w konkursie. Szczegóły wkrótce, ale już teraz pobierz materiały przygotowane przez panią Justynę Pieniak i zacznij przygotowania do konkursu. :)

MATERIAŁY DO KONKURSU
Konkurs MEDWIEDISTA NA MEDAL
NewsyW dniu 8 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pt. "Mediewista na medal".
Miło jest nam poinformować, że największą wiedzę z dziedziny średniowiecza posiada uczeń klasy II b - Przemysław Rzepczyński, który zajął I miejsce.
Dwa pozostałe zdobyli: Maja Zielaskowska z klasy III a (II miejsce) oraz Marek Mróz z klasy II b (III miejsce).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów.

21 lutego 2018 r.

Eleonory i Roberta