21 Sierpień 2017

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Biwak w Rudniku
Biwak w RudnikuW dniach 8-9 czerwca uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawcy p. Aleksandry Jabłońskiej i p. Aleksandry Zapolskiej brali udział w biwaku w ośrodku MORiW w Rudniku. Opiekunowie przygotowali wiele atrakcji m. in. gry i zabawy sportowe, wyjście na jezioro i na rancho, ognisko i podchody. Odbyły się również wybory Miss i Mistera Biwaku. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie miło spędzili czas na świeżym powietrzu.

Konkurs piosenki anglojęzycznej
NewsyDnia 2 czerwca 2017r. podczas szkolnego Festynu środowiskowego odbyła się druga edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Do konkursu stanęło 5 uczestniczek.
W skład jury wchodzili Pani dyrektor Sylwia Murawska, Pan Daniel Grzybowski – nauczyciel zajęć artystycznych oraz Pani Katarzyna Bińkowska, nauczyciel języka angielskiego. Jury wyłoniło dwoje zwycięzców. Ex aequo pierwsze miejsce zajęły Emilia Szablewska z klasy 3c oraz Wiktoria Wolant z klasy 1c.
Pamiątkowe dyplomy oraz statuetki z napisem "THE BEST VOICE" zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, 23 czerwca br.
Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych
Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych14 czerwca 2017r. w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się podsumowanie tegorocznej zbiórki baterii. Z naszej szkoły najlepszymi ekologami okazali się Maciej Klepin i Emilia Szablewska z kl. III c oraz Paweł Strzelecki z klasy III d. Wymienieni uczniowie zostali wyróżnienie nagrodami rzeczowymi. Koordynatorem zbiórki surowców wtórnych jest p. Ewa Bartoś.
Bal gimnazjalny
Bal gimnazjalny14 czerwca absolwenci wraz z dyrekcją i wychowawcami bawili się po raz ostatni wspólnie na balu gimnazjalnym, który odbył się w Hotelu RAD.

Wizyta w Wodociągach
Wizyta w Wodociągach8 czerwca uczniowie klas drugich zwiedzali Miejskie Wodociągi. W trakcie wizyty poznali m. in. historię zakładu, prześledzili drogę wody od źródeł podziemnych do kranów w mieszkaniach, zobaczyli stację uzdatniania wody i centrum nadzoru nad siecią wodociągową. Wyjście zaplanowała p. Urszula Rynkowska.

Moje miasto - Grudziądz
NewsyDnia 3 czerwca 2017 r. uczestnicy zajęć Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wraz z opiekunem panią Anną Krzyżykowską, po raz ostatni w tym roku szkolnym powędrowali na trasie rajdu pieszego. Tym razem uczcili rocznicę powrotu Grudziądza do Macierzy. W czasie rajdu odbył się konkurs okolicznościowy "Moje miasto - Grudziądz", w którym nasza drużyna w składzie Magdalena Wesołowska z klasy 2c oraz Michał Jakim z klasy 3d zajęła II miejsce w kategorii gimnazja. To kolejny sukces naszych turystów. Gratulacje.
Znam swój organizm
Znam swój organizmDnia 2 czerwca odbył się konkurs biologiczny pod hasłem: "Znam swój organizm" . W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Uczniowie rozwiązując test musieli wykazać się dużą znajomością anatomii i fizjologii człowieka. I miejsce zajęła Julia Laskowska z kl. III A, II - Julia Soja z kl. III A oraz III Marta Borkowska z kl. II A. Wszystkim uczestnikom za udział serdecznie dziękujemy.
Konkurs wiedzy o brytyjskiej Rodzinie Królewskiej
NewsyDnia 30 maja 2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o brytyjskiej Rodzinie królewskiej. Do konkursu stanęło 10 uczestników, zarówno z klas pierwszych, drugich jak i trzecich.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zgłębiania swojej wiedzy na temat rodziny królewskiej oraz historii Wielkiej Brytanii. Uczniowie musieli odpowiedzieć na szereg pytań zamkniętych, jak również otwartych i wykazać się bardzo szczegółową wiedzą z zakresu kulturoznawstwa czy historii brytyjskiej Rodziny królewskiej.
I miejsce w konkursie zajęła Maja Zielaskowska z klasy 2a, II miejsce Patryk Jasiński z klasy 3b, natomiast III miejsce przypadło Martynie Słowińskiej z klasy 1b.
Uczniom zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatora.
Zaplanowano przyszłoroczną edycję konkursu.
Dzień Dziecka w Rudniku
Dzień Dziecka w Rudniku1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszyscy gimnazjaliści i nauczyciele wybrali się na plażę miejską w Rudniku. Wuefiści przygotowali szereg atrakcji. Uczniowie mogli pograć w siatkówkę plażową. Dla chłopców zorganizowano mini turniej piłki nożnej na piachu. Panowie Górka i Grzybowski rozpalili ognisko na którym chętni mogli upiec sobie kiełbaski.
Miłym akcentem tego dnia były lody przywiezione przez panią dyrektor Sylwię Murawską a zakupione z funduszu Rady Rodziców.
Pomimo nie sprzyjających warunków pogodowych wszyscy miło spędzili ten czas.

21 sierpnia 2017 r.

Kazimiery i Joanny