23 Maj 2015

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Gimnazjum Nr 4 w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14 powstało na mocy
Uchwały Nr VII/45/99 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 10 marca 1999 r.

Jesteśmy szkołą samorządową działającą na terenie Grudziądza.
Służymy uczniom, którzy ukończyli szkołę podstawową, ich rodzicom i lokalnemu środowisku.
Istniejemy po to, by celowym i świadomym działaniem wykształcić absolwenta
wyposażonego w wszechstronną wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia
dalszej nauki i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze zamierzenia realizujemy dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej,
dobrze wyposażonym salom lekcyjnym i ciekawej ofercie zajęć pozalekcyjnych.
W naszej pracy kierujemy się zasadą podmiotowości ucznia, tolerancji i zaufania.
Zwracamy uwagę na kształtowanie postaw asertywnych, prospołecznych,
proaktywnych i proekologicznych.

Przyświeca nam hasło:
DORASTAM – POZNAJĘ SIEBIE I ŚRODOWISKO,
po to, by:
„DOROSNĄĆ i ULEPSZYĆ ŚWIAT.

Konkurs o II Wojnie Światowej
Konkurs nt. II wojny światowej zgromadził wielu uczniów naszej szkoły. 6 maja 27 uczniów zmierzyło się z testem poświęconym temu wydarzeniu. Zwyciężył uczeń klasy 1a Mateusz Zieliński.

Ponadto klasy 2 i 3 wykonały plakaty związane z różnymi zagadnieniami dotyczącymi II wojny światowej.

Fotografia otworkowa
7 maja grupa miłośników historii z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach muzealnych poświęconych fotografii otworkowej. Podczas zajęć udało się wykonać ciekawe i niepowtarzalne zdjęcia.
Po zajęciach w muzeum uczniowie udali się na Wzgórze Zamkowe gdzie weszli na wieżą Klimek skąd roztacza się imponujący widok na Grudziądz i drugi brzeg Wisły.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 3d i nauczycielka historii p. Grażyna Otręba.

Chemia niejedno ma imię
30 kwietnia tj. czwartek uczniowie z klasy 3D (Sara Urbat, Aleksandra Urbaniak, Marysia Jachim-Szymanska, Krystian Halik, Nikodem Janowski, Kasjan Krasiński ) wraz z P. Bartoś brali udział w konkursie pt. „Chemia niejedno ma imię”, organizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych. Konkurs wbrew pozorom nie dotyczył chemii, a zdrowego stylu życia. Uczestnicy musieli wykonywać różne zadania, m.in. przedstawiać scenki zachęcające do aktywnego spędzania czasu, menu do szkolnego sklepiku, piramida żywnościowa czy wykazać się sprawnością fizyczną. Uczniowie z naszej szkoły pokazali, że żadne zadania im nie straszne zdobywając I miejsce! W nagrodę otrzymali dyplom oraz książkę. Zajęli również III miejsce za plakat dotyczący tytułu konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Mała Matura z języka angielskiego w gimnazjum
Newsy

We wtorek 12 maja 16 gimnazjalistów z grup zaawansowanych klas pierwszych i drugich przystąpiło do szkolnego konkursu "Mała Matura w gimnazjum". Zadania wykraczały poza podstawę programową realizowaną w szkole. Najlepiej maturę zdał MIKOŁAJ LOMIAK z klasy I C, tuż za nim MARTA KUTZ z klasy I A i JULIA DZIEWICKA z klasy I B.

Gratulujemy tak świetnej znajomości języka angielskiego.
Brawo gimnazjalni maturzyści :-)

Grudziądzka Kieszeń Sceniczna
Newsy12 maja szkolny zespól teatralny MASKA wystąpił podczas Grudziądzkiej Kieszeni Scenicznej na scenie Centrum Kultury TEATR ze swoim najnowszym programem "Lata dwudzieste, lata trzydzieste...". Wzięli udział w rywalizacji o statuetkę w kategorii KABARET i zdobyli wyróżnienie. Sara KLUK otrzymała nagrodę indywidualną.

Zobacz występ zarejestrowany 7 maja w czasie pokazu dla uczniów szkoły.

OgłoszenieDrogi Trzecioklasisto już niedługo będziesz musiał wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Rekrutacja do szkół odbywa się elektronicznie.

JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ I KLASĘ?

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zaważyć na całym Twoim późniejszym życiu. Dlatego powinieneś tę decyzję podjąć rozważnie. Weź pod uwagę swoje zainteresowania i zdolności.
Możesz wybrać aż trzy szkoły ponadgimnazjalne i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach. Na pierwszym miejscu umieść tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałbyś się uczyć. Będzie to twoja klasa pierwszego wyboru. Jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci punktów na to, aby się tam dostać, pozostaną jeszcze klasy z dalszych miejsc twojej listy preferencji.
Więcej o naborze znajdziesz TUTAJ.
Zapoznaj się z harmonogramem działań związanych z tą formą naboru.

Pobierz HARMONOGRAM

Konkurs językowy
Dnia 27 marca podczas Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ekonomicznych rozstrzygnięta została III edycja Powiatowego Konkursu Językowego dla Gimnazjalistów. Konkurs polegał na napisaniu tekstu użytkowego w języku angielskim - wpisu na blogu wyrażającego opinię na temat:

"Pieniądze często kosztują zbyt wiele" ( R.W. Emerson ).

Wielkie gratulacje dla MARTY KUTZ z klasy I a , która uzyskała tytuł LAUREATA konkursu, zajęła I miejsce.

Konkurs zorganizowali egzaminatorzy maturalni OKE.
Drzwi otwarte
Newsy7 kwietnia odbyły się w naszej szkole DRZWI OTWARTE. Uczniowie klas szóstych wraz z rodzicami mieli możliwość obejrzenia szkoły, porozmawiania z nauczycielami, mogli również wziąć udział w przygotowanych na tę okazję zajęciach z fizyki, pokazie wykonywania brył geometrycznych, zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie i nauczyciele przygotowali także kawiarenkę, w której można było spróbować specjałów kuchni polskiej, niemieckiej, angielskiej i francuskiej. Główną atrakcją Drzwi Otwartych był występ szkolnego zespołu teatralnego MASKA. Tym razem zaprezentowali się oni w spektaklu "Lata dwudzieste, lata trzydzieste".

Turniej Informatyczny
Newsy14 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbył się I etap II Turnieju Informatycznego. W turnieju wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Nikoleta Adrych z klasy 1d, Radek Draspa, Mateusz Jutrzenka i Paweł Łasocha z klasy 3d zakwalifikowali się do etapu II, który odbędzie się 19 maja. Gratulujemy.

Telefon / fax:

Losowa Fotka