30 Maj 2016

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Kopciuszek
Zapraszamy do oglądania przedstawienia KOPCIUSZEK.
Wycieczka do Gdańska
Wycieczka do Gdańska17 maja uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Gimnazjaliści w trakcie wycieczki odwiedzili stadion FUN Arena, gdzie wraz z przewodnikiem mogli odwiedzić miejsca do których kibic zwykle nie ma wstępu: salę konferencyjna, szatnie zawodników, loże vipowskie, kaplicę. Kolejnym punktem programu była hala ERGO Arena i tu uczniowie poznali historię powstania hali, jej możliwości wykorzystania i podobnie jak na stadionie piłkarskim zwiedzili pomieszczenia znajdujące się wewnątrz obiektu: sale treningowe, garderoby, szatnie. W ramach zajęć edukacyjnych przewidziano udział w wystawie interaktywnej "Z ENERGIĄ" w centrum naukowym Hewelianum. Po dniu pełnym wrażeń pierwszoklasiści zasłużyli na relaks w Sopocie.
Wycieczkę zaplanowała i zorganizowała p. Anna Krzyżykowska.

Historia porcelany
Historia porcelany5 maja uczennice z naszego gimnazjum uczestniczyły w warsztatach muzealnych poświęconych historii porcelany. Oprócz części teoretycznej przestawionej w formie prezentacji multimedialnej i ćwiczeń sprawdzających kolejne etapy etapy produkcji naczyń ceramicznych nasze gimnazjalistki ozdabiały własnoręcznie przyniesione przez siebie naczynia. Pomysły na zdobienie były rożne - od motywów zwierzęcych po kwiaty i motyle.
Dziewczęta pracowały z zapałem a rezultaty ich pracy były niezwykle ciekawe.
Warsztaty zaproponowała i zorganizowała p. Grażyna Otręba.
OgłoszenieDrogi Trzecioklasisto już niedługo będziesz musiał wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Rekrutacja do szkół odbywa się elektronicznie.

JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ I KLASĘ?

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zaważyć na całym Twoim późniejszym życiu. Dlatego powinieneś tę decyzję podjąć rozważnie. Weź pod uwagę swoje zainteresowania i zdolności.
Możesz wybrać aż trzy szkoły ponadgimnazjalne i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach. Na pierwszym miejscu umieść tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałbyś się uczyć. Będzie to twoja klasa pierwszego wyboru. Jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci punktów na to, aby się tam dostać, pozostaną jeszcze klasy z dalszych miejsc twojej listy preferencji.
Więcej o naborze znajdziesz TUTAJ.
Zapoznaj się z harmonogramem działań związanych z tą formą naboru.

Pobierz HARMONOGRAM

Drzwi otwarte 2016
27 kwietnia odbyły się w naszej szkole DRZWI OTWARTE. o zwiedzania szkoły zachęcali gimnazjaliści przebrani w stroje z różnych epok historycznych. Uczniowie klas szóstych wraz z rodzicami mieli możliwość obejrzenia szkoły, porozmawiania z nauczycielami, mogli również wziąć udział w przygotowanych na tę okazję zajęciach z fizyki, pokazie wykonywania brył geometrycznych, zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Dla chętnych przygotowano prezentacje dotyczące nauczania języka francuskiego i angielskiego w naszym gimnazjum. Zaprezentowane prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów. Uczniowie i nauczyciele przygotowali także kawiarenkę, w której można było spróbować specjałów kuchni polskiej, niemieckiej, angielskiej i francuskiej. Główną atrakcją Drzwi Otwartych był występ szkolnego zespołu teatralnego MASKA. Tym razem zaprezentowali się oni w spektaklu "Kopciuszek XXI wieku".

Turniej BRD
Turniej BRD15 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyły się miejskie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie biorący udział w zawodach rozwiązywali test z wiedzy o ruchu motorowerów, musieli wykazać się umiejętnosciami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokonywali tor przeszkód na rowerze. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Daria Berżyńska, Filip Zygmunt, Kamil Spychalski i rezerwowi: Amelia Fajfer i Martyna Dąbek zajęła VI miejsce.

Europejski Konkurs Języka Angielskiego "The Big Challenge"
Europejski Konkurs Języka Angielskiego "The Big Challenge"Dnia 26 kwietnia 2016 roku 36 pasjonatów języka angielskiego rywalizowało z rówieśnikami z Niemiec, Francji, Austrii, Hiszpanii i Szwecji. Uczniowie klas pierwszych i drugich z grup zaawansowanych rozwiązywali w pracowni komputerowej w czasie trzech sesji zadania konkursowe ONLINE sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu jak i tekstu pisanego. Test zawierał pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach. Były pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Uczniowie naszego gimnazjum jako jedyni reprezentowali miasto Grudziądz. Wyniki poznamy pod koniec maja. Konkurs koordynowała pani Grażyna Otolska - Mróz.

Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego w grupach zaawansowanych

Uczniowie klas pierwszych z grup zaawansowanych mają w planie lekcji dodatkową, czwartą godzinę języka angielskiego. Poszerzają swoją wiedzę o elementy kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych na bazie autorskiego programu nauczania. W II semestrze między innymi odbyli wirtualną wycieczkę do Nowego Jorku i Londynu, poznali system edukacji w USA i znane uniwersytety. Świętowali Dzień świętego Patryka, słuchając legend w oryginalnej wersji językowej. Intensywnie czytają książki z bogatego księgozbioru wypożyczalni lingwistycznej.
Turniej informatyczny
Newsy12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbył się I etap III Turnieju Informatycznego. W turnieju wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. Kacper Orłowski z klasy 1a, Mikołaj Lomiak i Mateusz Śródka z klasy 2c oraz Cezary Holiński z klasy 3c zakwalifikowali się do etapu II, który odbędzie się 18 maja. Gratulujemy.

Telefon / fax:

Losowa Fotka