09 Grudzień 2016

Aktualna godzina

Komunikat
7, 8 i 9 grudnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach odbywają się próbne egzaminy gimnazjalne dla klas III.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE GIMNAZJUM NR 4
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Piłka ręczna chłopców
NewsyW dniach 14 - 16. 11. 2016 r. odbyły się w ramach "Gimnazjady" zawody w piłkę ręczną chłopców. Nasza drużyna w składzie: Kędzierski Artur, Spychalski Kamil, Jędrusiak Patryk, Jędrusiak Jakub, Wikliński Mateusz, Jagodziński Filip, Jagodziński Maciej, Pogorzelski Klaudiusz, Kaliszewski Miłosz, Lotarski Fabian, Łowicki Dorian, Lewandowski Wiktor zajęli I m w Grudziądzu, oraz I m w ćwierćfinałach wojewódzkich. Dnia 5. 12. 2016 nasi chłopcy ostatecznie wywalczyli III m w półfinale wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi P. Jarosławowi Klawiterowi.
Artystyczny Atlas Zwierząt
Newsy3 grudnia przedstawiciele Koła Miłośników Historii i Koła Biologicznego uczestniczyli w otwarciu wystawy "Artystyczny Atlas Zwierząt". Wystawę zorganizowało Muzeum w Grudziądzu.
Tematem prac były zwierzęta domowe, hodowlane i dziko żyjące. W salach muzeum uczniowie mogli obejrzeć zarówno obrazy i rysunki pochodzące z XIX wieku, jak i prace współczesnych artystów. Wśród wystawionych prac każdy mógł wybrać taką, która do jego wrażliwości estetycznej przemówiła najbardziej.
Wyjście zorganizowały panie Ewa Bartoś i Grażyna Otręba.

KLUB X MUZY
NewsyWe wtorek 29 listopada odbyło się kolejne już spotkanie KLUBU X MUZY. Tym razem uczniowie zapoznali się z początkami kinematografii oraz obejrzeli film z Charlie Chaplinem "BRZDĄC". Spotkanie zostało zorganizowane przez panie Grażynę Otrębę i Iwonę Byner.
Turniej sienkiewiczowski
NewsyWe wtorek 29 listopada odbył się "Turniej wiedzy o Henryku Sienkiewiczu" adresowany do uczniów klas 3. Zespoły klasowe rywalizowały między sobą rozwiązując zadania związane z wiedzą o życiu i dziełach pisarza. Po emocjonującej rywalizacji i dogrywce najlepsza okazała się drużyna klasy 3c w składzie: Patrycja Przeczewska, Natalia Kondej i Natalia Halik. Turniej przygotowała p. Iwona Byner.
Marsz Szlachetnej Paczki
Marsz Szlachetnej Paczki26 listopada osiemnaścioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Iwony Byner i Jolanty Grzebieniewskiej uczestniczyło w 2 Marszu "Szlachetnej Paczki". Marsz ruszył z Plant, przeszedł ulicami Focha i Włodka i zakończył się przy Alfie. Celem marszu było propagowanie wśród grudziądzan idei "Szlachetnej Paczki".
Manewry EKOTONA

Grupa uczniów z naszego gimnazjum, pod opieką p. Anny Krzyżykowskiej, w sobotę 26 listopada 2016r., wzięła udział w Manewrach EKOTONA w Marszach na orientację.
Dwie nasze drużyny: Nikoleta Adrych 3D i Jakub Dąbrowski 3D oraz Julia Laskowska 3A i Kacper Laskowski 2A wystartowały na trasie TT.
Pozostałe osoby doskonaliły swoje umiejętności na trasie TP z instruktorem. Wszystkim uczestnikom zabawa z mapą i kompasem bardzo się podobała.
Przed powrotem do domów skorzystaliśmy jeszcze z siłowni i spacerem w doskonałych humorach wróciliśmy przed budynek szkoły.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną imprezę turystyczną - rajd pieszy 10 grudnia. Zapraszamy na niego wszystkich chętnych uczniów.

Cymelia grudziądzkiej fotografii
Newsy18 listopada uczennice z Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką p. Grażyną Otrębą uczestniczyły z wykładzie pana Dawida Schoenwalda na temat "Cymeliów grudziądzkiej fotografii". W trakcie wykładu zaprezentowanych zostało wiele ciekawych, nieznanych do tej pory zdjęć naszego miasta z II połowy XIX wieku i I połowy wieku XX.
Autor prelekcji w bardzo ciekawy sposób opowiadał o dawnym Grudziądzu. Zdjęcia natomiast pokazały cały urok naszego miasta i wiele ciekawych kamienic, które zostały zniszczone bezpowrotnie w 1945 roku.
Wykład został zorganizowany w ramach cyklu spotkań "Piątek w muzeum".
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości10 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem p. Grażyny Otręby przygotowali i przedstawili prezentację, podczas której przybliżyli nam historię Polski od czasu rozbiorów poprzez powstania narodowowyzwoleńcze aż do dnia odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości zespół wokalny prowadzony przez p. Daniela Grzybowskiego odśpiewał pieśni patriotyczne.
Z okazji święta Rada Rodziców dla wszystkich uczniów przygotowała słodki poczęstunek w postaci rogala świętomarcińskiego.

Piłka ręczna dziewcząt
NewsyW dniach 7 - 9. 11. 2016 r. w ZSO nr 5 odbyły się w ramach ,,Gimnazjady” zawody w piłkę ręczną dziewcząt. Nasze dziewczęta po zaciętej walce zajęły IV m w Grudziądzu. Opiekunem była P. Aleksandra Zapolska. Gratulujemy!

Telefon / fax:

9 grudnia 2016 r.