16 Listopad 2018

Konsultacje dla rodziców

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, uczniów oraz okolicznych mieszkańców na KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH, który odbędzie się 16.11.2018r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 1.
Zapraszamy do wspólnego świętowania i śpiewania!
Bądźcie tego dnia z JEDYNKĄ!

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Dziel się uśmiechem
Dziel się uśmiechemNasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie "Dziel się uśmiechem". Jego celem jest budowanie wśród uczniów świadomości jak ważna jest właściwa pielęgnacja jamy ustnej. W ramach akcji edukacyjnej w listopadzie p. Aleksandra Jabłońska przeprowadziła pogadanki w kl.1-4, podczas której dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Każdy uczeń otrzymał pakiet: książeczkę "Ja i mój uśmiech", pastę do zębów aguafresh, szczoteczkę do zębów i bezcukrową gumę do żucia orbit. W szkole zorganizowano również konkurs plastyczny pod hasłem "Zdrowy uśmiech". Uczniowie wykonali plakaty o zdrowym odżywianiu, a dzieci z klasy 4A na godzinie wychowawczej zrobiły z owoców "zdrowe desery".

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się na Rynku Głównym. Uczniowie z klasy IV a oraz gimnazjum rozdawali mieszkańcom Grudziądza przygotowane wcześniej kotyliony.
Rekord dla Niepodległej
Rekord dla Niepodległej9 listopada o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 - klasy I, II, IV oraz III gimnazjum zebrali się, żeby razem zaśpiewać 4 zwrotki hymnu narodowego. Wspólnie przyłączyliśmy się do bicia "Rekordu dla Niepodległej".
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod hasłem "Urodziny Niepodległej w Jedynce". Jednocześnie był to finałowy dzień ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc" organizowanej dla uczniów klas I-III. Razem z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przygotowaliśmy potrawy w barwach biało-czerwonych, żeby uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości.

BohaterON
BohaterONW tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "BohaterON". Uczniowie z pomocą rodziców wypisali specjalnie przygotowane kartki pocztowe, które trafią w ręce uczestników Powstania Warszawskiego.

"BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną."

100 lat Polsko
100 lat Polsko8 listopada, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas apelu zostały wręczone nagrody za udział w szkolnym konkursie "100 lat Polsko".

🥇I miejsce - Ignacy Szlachta z klasy I b
🥈II miejsce - Maciej Ciepluch z klasy II a
🥉III miejsce - Dominika Gendig i Szymon Głowacki z klasy IV a

Wyróżnienia:
▪️Aleksandra Butkowska - klasa IV a
▪️Laura Bazyluk - klasa IV a
▪️Natalia Zielecka - klasa III c
▪️Karolina Dzwoniarska - klasa II a
▪️Vivianna Frost - klasa I a

Słodkie nagrody otrzymały jeszcze:
▪️klasa IV a za największą ilość wykonanych kotylionów
▪️klasa II a za najładniejszą gazetkę na temat Narodowego Święta Niepodległości.

Gratulujemy!

Dzik jest dziki... w CEE
Dzik jest dziki... w CEEKorzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klasy IIa wybrali się do Centrum Edukacji Ekologicznej. W poniedziałek 5 listopada uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Dzik jest dziki, dzik jest zły...", a we wtorek wykonali piękne jeże podczas warsztatów plastycznych. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, uważnie słuchali opowiadań pana leśniczego, zobaczyli dzika "Baśkę" oraz porozmawiali o tym, co się dzieje w przyrodzie, gdy jest jesień.
100 lat Niepodległej
100 lat NiepodległejW 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości klasa 4A na godzinie wychowawczej wykonała piękne biało-czerwone kotyliony oraz kolorowała godło Polski.
Pamiętamy o zmarłych

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień zmarłych to czas zadumy, refleksji, modlitwy oraz pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli.W tym czasie odwiedzamy groby rodzinne, ale również staramy się pamiętać o grobach zapomnianych lub z rożnego powodu zaniedbanych.
30 października klasa 4A wraz z wychowawcą udała się na cmentarz, aby właśnie na takich grobach zapalić znicze i złożyć kwiaty.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony