30 Marzec 2015

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Gimnazjum Nr 4 w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14 powstało na mocy
Uchwały Nr VII/45/99 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 10 marca 1999 r.

Jesteśmy szkołą samorządową działającą na terenie Grudziądza.
Służymy uczniom, którzy ukończyli szkołę podstawową, ich rodzicom i lokalnemu środowisku.
Istniejemy po to, by celowym i świadomym działaniem wykształcić absolwenta
wyposażonego w wszechstronną wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia
dalszej nauki i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze zamierzenia realizujemy dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej,
dobrze wyposażonym salom lekcyjnym i ciekawej ofercie zajęć pozalekcyjnych.
W naszej pracy kierujemy się zasadą podmiotowości ucznia, tolerancji i zaufania.
Zwracamy uwagę na kształtowanie postaw asertywnych, prospołecznych,
proaktywnych i proekologicznych.

Przyświeca nam hasło:
DORASTAM – POZNAJĘ SIEBIE I ŚRODOWISKO,
po to, by:
„DOROSNĄĆ i ULEPSZYĆ ŚWIAT.

Laureaci
Ogłoszenie W sobotę 21 marca w Toruniu odbył się III etap konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Obowiązywał poszerzony zakres wiadomości i umiejętności na poziomie B1+. Etap składał się z dwóch części : części pisemnej (rozumienie tekstu słuchanego, tekstu czytanego, umiejętność rozpoznawania i zastosowania struktur leksykalno-gramatycznych, tworzenie wypowiedzi pisemnej oraz realioznawstwo) i części ustnej (wypowiedź na podstawie wylosowanego zestawu zawierającego materiał ikonograficzny oraz pytania z nim powiązane).

Miło nam ogłosić, że ADAM TOPPMAYER, uczeń klasy 3C uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

Laureatem Konkursu Przedmiotowego z Biologii został uczeń klasy 1C - Wojciech Rzepka.
Targi edukacyjne
Newsy26 marca uczniowie klas trzecich wzięli udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w hali sportowej Klubu Sportowego Olimpia. Uczniowie mogli w jednym miejscu zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z Grudziądza i okolic. Szkoły prezentowały swoje osiągnięcia a ich przedstawiciele chętnie udzielali odpowiedzi na pytania gimnazjalistów.

I Dzień Wiosny
Newsy20 marca z okazji I Dnia Wiosny na sali gimnastycznej odbył się Koncert grudziądzkiego zespołu pod kierunkiem p. Arkadiusza Gurajdowskiego. Młodzi artyści zaprezentowali polskie utwory rockowe.

Spotkanie z żeglarzem
Newsy18 marca wszyscy uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu z żeglarzem Łukaszem Muchą. Uczniowie zapoznali się z ofertą programu Niebieska Szkoła realizowanego przez Fundację STS Fryderyk Chopin podczas rejsu żaglowcem Fryderyk Chopin ze Szczecina przez Malagę, Stambuł, Martynikę. Gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział o idei programu, życiu na żaglowcu, zajęciach dla młodzieży oraz odwiedzanych portach.
Postępowanie rekrutacyjne

Dyrektor Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu, ogłasza nabór do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016.
Zapisu należy dokonać do 30 kwietnia 2015 r. w sekretariacie szkoły (od poniedziałku do piatku w godz. 8:00 - 14:00), osobiście, bądź dostarczyć odpowiedni druk.

DLA UCZNIÓW Z OBWODU SZKOŁY
DLA UCZNIÓW SPOZA OBWODU SZKOŁY

W przypadku decyzji o uczęszczaniu dziecka do innego gimnazjum lub jeśli dziecko będzie kontynuowało naukę w szkole podstawowej prosimy o przekazanie takiej informacji osobiście lub telefonicznie. (nr. tel. 56 46 580 13 lub 609 002 738)
* wzory druków do pobrania na stronie szkoły (w zakładce rekrutacja) lub w sekretariacie szkoły

Wielcy Polacy
Newsy

5 marca w Toruniu odbył się etap wojewódzki Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach. Nasze gimnazjum reprezentował IGOR KOŃCZYNA z klasy 3d wraz z opiekunem p. Aleksandrą Jabłońską.
Konkurs Interdyscyplinarny
Newsy
KONKURS INTERDYSCYPLINARNY O WIELKICH POLAKACH
"BŁOGOSŁAWIONY STEFAN WINCENTY FRELICHOWSKI NA TLE HISTORII KOŚCIOŁA I SKAUTINGU W POLSCE W LATACH 1913-1945"

4 grudnia 2014 r. w naszym gimnazjum odbył się pierwszy etap konkursu międzyszkolnego. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 uczniów (Igor Kończyna z kl. 3d, Mateusz Jutrzenka z kl. 3d i Sara Kluk z kl. 3c).
5 lutego 2015 r. również w murach naszej szkoły gościliśmy uczestników etapu rejonowego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Igor Kończyna uzyskał 84% punktów i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 marca 2015 r. w Toruniu.

13 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
Obiady
Ogłoszenie
Zachęcamy uczniów do spożywania posiłków w stołówce szkolnej. Koszt jednego obiadu to tylko 3 zł.

Pobierz przykładowy jadłospis.
Deutsch Wagen Tour
NewsyNauka języka niemieckiego wcale nie musi być trudna. Doskonale wiedzą o tym lektorzy z innowacyjnego projektu, który powstał w ramach działalności Instytutu Goethego "Deutsch Wagen Tour". Przedstawiciele tej akcji odwiedzili dzisiaj nasze gimnazjum i pokazali uczniom klas pierwszych - jak w sposób niekonwencjonalny i zarazem przyjemny nauczyć się podstaw języka naszych zachodnich sąsiadów.

Materiał z I-tvm.

Telefon / fax: