21 Grudzień 2014

Szkolne blogi

Życzenia świąteczne
...POMÓDLMY SIĘ W NOC BETLEJEMSKĄ, W NOC SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA,
BY WSZYSTKO NAM SIĘ ROZPLĄTAŁO, WĘZŁY, KONFLIKTY, POWIKŁANIA.
OBY SIĘ WSZYSTKIE TRUDNE SPRAWY POROZKRĘCAŁY JAK SUPEŁKI,
A WŁASNE AMBICJE I URAZY ZACZĘŁY ŚMIESZYĆ JAK KUKIEŁKI,
ABY WĄTPIĄCY SIĘ ROZPŁAKAŁ NA CUD CZEKAJĄC W SWEJ KOLEJCE,
A MATKA BOSKA - CICHYCH UFNYCH - NA ZAWSZE WZIĘŁA W SWOJE RĘCE.

Najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich uczniów i rodziców Gimnazjum nr 4 w Grudziądzu słowami księdza Twardowskiego składa Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE GIMNAZJUM NR 4
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Gimnazjum Nr 4 w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14 powstało na mocy
Uchwały Nr VII/45/99 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 10 marca 1999 r.

Jesteśmy szkołą samorządową działającą na terenie Grudziądza.
Służymy uczniom, którzy ukończyli szkołę podstawową, ich rodzicom i lokalnemu środowisku.
Istniejemy po to, by celowym i świadomym działaniem wykształcić absolwenta
wyposażonego w wszechstronną wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia
dalszej nauki i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze zamierzenia realizujemy dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej,
dobrze wyposażonym salom lekcyjnym i ciekawej ofercie zajęć pozalekcyjnych.
W naszej pracy kierujemy się zasadą podmiotowości ucznia, tolerancji i zaufania.
Zwracamy uwagę na kształtowanie postaw asertywnych, prospołecznych,
proaktywnych i proekologicznych.

Przyświeca nam hasło:
DORASTAM – POZNAJĘ SIEBIE I ŚRODOWISKO,
po to, by:
„DOROSNĄĆ i ULEPSZYĆ ŚWIAT.

Jasełka
NewsyTradycją naszej szkoły jest ostatnie spotkanie wszystkich uczniów gimnazjum przed zimową przerwą świąteczną podczas uroczystych Jasełek. Również w tym roku takiego spotkania nie zabrakło. Uczniowie klasy 1a przygotowani przez panią Aleksandrę Jabłońską przybliżyli nam tajemnicę Bożego Narodzenia a zespół muzyczny kierowany przez pana Arkadiusza Gurajdowskiego i panią Karinę Pierścińską przy pomocy kolęd wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Jubileusz 95-lecia PCK
NewsyPodczas Jubileuszu 95-lecia PCK nasze Gimnazjum otrzymało nagrodę oraz podziękowania za niezwykle aktywne włączanie się w szerzenie humanitarnej idei Czerwonego Krzyża. Nasi wolontariusze otrzymali dyplomy a opiekun PCK Aleksandra Jabłońska Order II stopnia.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom SK PCK i Caritas za ogromną pracę, wszystkie gesty dobroci, propagowanie idei bezinteresownego wsparcia dla drugiego człowieka i wielkie serca na ludzkie potrzeby. Dziękujemy również za wszystkie zrealizowane akcje charytatywne i życzymy dużo cierpliwości i sił w dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Najlepszy wolontariusz
Newsy

Radosław Draspa z klasy 3d został jednym z najlepszych wolontariuszy w Grudziądzu. 5 grudnia podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Roberta Malinowskiego. Radkowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i pokrzywdzonych.

Żywa lekcja historii
Newsy5 grudnia Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” zaprosił nas na żywą lekcję historii na temat „Starożytność. Grecja i Rzym.”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć stroje z czasów starożytności, posłuchać ciekawego wykładu na temat zwyczajów panujących w czasach starożytnych, przywdziewając ich zbroje czy ogladając pokaz walki gladiatorów.
Przedstawienie zostało zorganizowane z funduszu Rady Rodziców z okazji Mikołajek.

Nowe procedury
NewsyW dziale DOKUMENTY SZKOLNE zamieszczono obowiązującą od 17 listopada 2014 r. procedurę dotyczącą działań związanych z realizacją obowiązku szkolnego. Zapraszamy do zapoznania się z w/w procedurą.

Procedura działań dotyczących realizacji obowiązku szkolnego.
Scena piosenki patriotycznej
7 listopada 2014 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - Scena Piosenki Patriotycznej. Klasy śpiewając piosenki o tematyce patriotycznej walczyły o Puchar Przechodni. W tym roku zwyciężyła klasa 3c, przed klasą 3b i klasą 2c.
Zobacz materiał filmowy zarejestrowany w czasie uroczystości.
Kliknij tutaj
Grudziądz - Moje miasto
Konkursy3 listopada odbył się szkolny etap konkursu "Grudziądz - moje miasto". W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Troje z nich (Daria Sało, Paulina Gębala i Michał Żmijewski) zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego.
Warsztay muzealne
Newsy5 listopada uczniowie pod opieką pani Grażyny Otręby brali udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum w Grudziądzu. Podczas zajęć uczniowie poznali historię porcelany a następnie własnoręcznie ozdabiali przyniesione przez siebie naczynia.

Otrzęsiny
Newsy14 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas I. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były style muzyczne. Każda klasa, do wylosowanego przez siebie stylu muzycznego, musiała przygotować odpowiedni strój, taniec, piosenkę i okrzyk. Pierwszoklasiści bawili się przy muzyce: hip-hop, reggae, disco-polo i ludowej. W czasie przygotowanych zadań uczniowie klas I mogli wykazać się poczuciem humoru, sprawnością fizyczną, kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie, talentem. Na zakończenie klasy otrzymały Certyfikaty i kwiaty do swoim sal.
Impreza została przygotowana przez wychowawców i uczniów klas II.

Telefon / fax:

<strong>21 Grudzień</strong>
21 Grudzień

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Zobacz certyfikat
Losowa Fotka