19 Czerwiec 2018

Zebranie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza 26 czerwca 2018 r. o godz.16.00 na zebranie organizacyjne rodziców przyszłych klas I i IV do budynku szkoły. Obecność mile widziana.

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Dzień Dziecka na plaży
Newsy30 maja uczniowie klas gimnazjalnych i pierwszaki świętowały Dzień Dziecka na plaży miejskiej w Rudniku. W trakcie pobytu uczniowie mogli odpocząć od szkolnych obowiązków, rozegrać mecz piłki plażowej, wspólnie pośpiewać i posłuchać muzyki. Największą atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Z wizytą w Kwidzynie
Newsy7 czerwca miłośnicy historii wybrali się na wycieczkę do Kwidzyna. Zwiedziliśmy zespół katedralno - zamkowy i centrum miasta. Nasze uczennice przekonały się, że niedaleko Grudziądza znajdują się ciekawe historyczne miejsca warte obejrzenia i poznania.
Wycieczka Kraków - Wieliczka
NewsyW dniach 28-30 maja odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa. Nasi uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Wawel oraz rynek krakowski. Następnego dnia bawili się w Energylandii w Zatorze. Na końcu odwiedzili kopalnię soli we Wieliczce.

Dzień Europy
Newsy16 maja w naszej szkole odbył się "Dzień Europy". Wszystkie klasy gimnazjalne przygotowały piękne stanowiska, przyozdobione tradycyjnymi kolorami i plakatami informacyjnymi, wybranych państw. Na bogato zastawionych stołach pojawiły się potrawy z sześciu państw europejskich - polskie, niemieckie, włoskie, greckie, brytyjskie i francuskie. Na tę uroczystość zaprosiliśmy naszych najmłodszych kolegów z klasy I a wraz z wychowawcą. Pani Świtaj dziękuje serdecznie wszystkim za zaangażowanie. Najlepiej przygotowana klasa 3a - otrzymała słodki upominek w postaci worka słodyczy.

Tego dnia odbył się również konkurs z wiedzy na temat Unii Europejskiej, III miejsce zajęła Martyna Kazaniecka, II - Sandra Knorst oraz Zuzanna Sobiecka, natomiast I - Radosław Wyłupski (wszyscy z klasy 3b).

Znawca religii
Newsy15 maja w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Znawca religii". Uczniowie klas gimnazjalnych mieli szansę pochwalić się wiedzą na temat takich religii jak: islam, judaizm, buddyzm, hinduizm i wiele innych. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców w osobach: Wiktoria Garczyńska (3c) - III miejsce, Magdalena Wesołowska (3c) - II miejsce, Maja Zielaskowska (3a) - I miejsce.
Konkurs poezji patriotycznej
Newsy5 czerwca odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Mam biało - czerwone serce, czyli recytacja wierszy patriotycznych". Jury w składzie: Iwona Byner i Aleksandra Nowak przyznało I miejsce Magdalenie Wesołowskiej z klasy 3c, II - Alicji Karwowskiej z klasy 3a i III - Rozalii Huk z klasy 2a. Uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Rajd pieszy
skkt19 maja członkowie koła SKKT po raz kolejny wzięli udział w rajdzie pieszym. Miło nam ogłosić, że zajęliśmy III miejsce w rywalizacji szkół w konkursie związanym z wiosną w przyrodzie. Kolejna wyprawa już 9 czerwca.
Konkurs plastyczny
KonkursyW konkursie plastycznym pod hasłem "Nie ma innych" I miejsce zajęła Martyna Trocha z kl. 2b, II miejsce - Emilia Tuczak z 2a a III miejsce przypadło Rozalii Huk z kl. 2a. Serdecznie gratulujemy.
Najlepszy kwestarz PCK
pckW konkursie PCK pod hasłem "Najlepszy kwestarz PCK pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z klasy 3a - Alicja Karwowska, Patrycja Bucholz, Aida August, Karolina Rosińska oraz Paulina Kurek. Wolontariuszki brały udział we wszystkich akcjach PCK organizowanych w roku szkolnym 2017/18 i zebrały najwięcej funduszy na pomoc potrzebującym. Dziękujemy za poświęcony czas, dobre serce i gratulujemy.

19 czerwca 2018 r.

Gerwazego i Protazego