28 Styczeń 2015

Osiągnięcia uczniów
Szkolne blogi

Zebranie

W czwartek 29 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania informacyjne dla rodziców.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE GIMNAZJUM NR 4
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Gimnazjum Nr 4 w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14 powstało na mocy
Uchwały Nr VII/45/99 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 10 marca 1999 r.

Jesteśmy szkołą samorządową działającą na terenie Grudziądza.
Służymy uczniom, którzy ukończyli szkołę podstawową, ich rodzicom i lokalnemu środowisku.
Istniejemy po to, by celowym i świadomym działaniem wykształcić absolwenta
wyposażonego w wszechstronną wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia
dalszej nauki i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze zamierzenia realizujemy dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej,
dobrze wyposażonym salom lekcyjnym i ciekawej ofercie zajęć pozalekcyjnych.
W naszej pracy kierujemy się zasadą podmiotowości ucznia, tolerancji i zaufania.
Zwracamy uwagę na kształtowanie postaw asertywnych, prospołecznych,
proaktywnych i proekologicznych.

Przyświeca nam hasło:
DORASTAM – POZNAJĘ SIEBIE I ŚRODOWISKO,
po to, by:
„DOROSNĄĆ i ULEPSZYĆ ŚWIAT.

Wycieczka do Berlina
NewsyDnia 10 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną nasi uczniowie pojechali na dwudniową wycieczkę do Berlina, żeby zobaczyć to miasto o tak magicznej porze roku. Zwiedziliśmy największe zabytki, m.in. Bramę Brandenburską, Reichstag, Plac Poczdamski, Unter den Linden, resztki Muru Berlińskiego, Pomnik Ofiar Holocaustu, Pałace w Poczdamie oraz przepiękne jarmarki świąteczne, na których uczniowie świetnie radzili sobie z komunikatywną znajomością języka niemieckiego i zakupili tradycyjne, niemieckie specjały kulinarne oraz pamiątki. Już myślimy o kolejnym wyjeździe, tym razem do słynnej Tropical Island!

Dzień Św. Marcina
Dnia 14.11.2014 w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu uczniowskiego, który miał za zadanie organizację święta św. Marcina. W tym roku pokazaliśmy uczniom naszej szkoły, jak obchodzi się ten dzień w Niemczech i w Polsce. Młodzież przygotowała prezentację multimedialną, stragan z rogalami marcińskimi i innymi typowymi dla tego dnia przekąskami, ozdobiła hol drugiego piętra, zorganizowała przebrania dla bohaterów tego dnia (św. Marcin na koniu, żebrak). Każdy uczeń otrzymał rogala, można było także zakupić inne specjały na straganie. Cały zysk z ich sprzedaży został przeznaczony na karmę do schroniska dla zwierząt w Węgrowie, którą dostarczyliśmy tam z pomocą mamy jednej z uczennic projektu. Impreza ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.

Jasełka
NewsyTradycją naszej szkoły jest ostatnie spotkanie wszystkich uczniów gimnazjum przed zimową przerwą świąteczną podczas uroczystych Jasełek. Również w tym roku takiego spotkania nie zabrakło. Uczniowie klasy 1a przygotowani przez panią Aleksandrę Jabłońską przybliżyli nam tajemnicę Bożego Narodzenia a zespół muzyczny kierowany przez pana Arkadiusza Gurajdowskiego i panią Karinę Pierścińską przy pomocy kolęd wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Jubileusz 95-lecia PCK
NewsyPodczas Jubileuszu 95-lecia PCK nasze Gimnazjum otrzymało nagrodę oraz podziękowania za niezwykle aktywne włączanie się w szerzenie humanitarnej idei Czerwonego Krzyża. Nasi wolontariusze otrzymali dyplomy a opiekun PCK Aleksandra Jabłońska Order II stopnia.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom SK PCK i Caritas za ogromną pracę, wszystkie gesty dobroci, propagowanie idei bezinteresownego wsparcia dla drugiego człowieka i wielkie serca na ludzkie potrzeby. Dziękujemy również za wszystkie zrealizowane akcje charytatywne i życzymy dużo cierpliwości i sił w dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Najlepszy wolontariusz
Newsy

Radosław Draspa z klasy 3d został jednym z najlepszych wolontariuszy w Grudziądzu. 5 grudnia podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Roberta Malinowskiego. Radkowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i pokrzywdzonych.

Żywa lekcja historii
Newsy5 grudnia Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” zaprosił nas na żywą lekcję historii na temat „Starożytność. Grecja i Rzym.”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć stroje z czasów starożytności, posłuchać ciekawego wykładu na temat zwyczajów panujących w czasach starożytnych, przywdziewając ich zbroje czy ogladając pokaz walki gladiatorów.
Przedstawienie zostało zorganizowane z funduszu Rady Rodziców z okazji Mikołajek.

Nowe procedury
NewsyW dziale DOKUMENTY SZKOLNE zamieszczono obowiązującą od 17 listopada 2014 r. procedurę dotyczącą działań związanych z realizacją obowiązku szkolnego. Zapraszamy do zapoznania się z w/w procedurą.

Procedura działań dotyczących realizacji obowiązku szkolnego.
Scena piosenki patriotycznej
7 listopada 2014 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - Scena Piosenki Patriotycznej. Klasy śpiewając piosenki o tematyce patriotycznej walczyły o Puchar Przechodni. W tym roku zwyciężyła klasa 3c, przed klasą 3b i klasą 2c.
Zobacz materiał filmowy zarejestrowany w czasie uroczystości.
Kliknij tutaj
Grudziądz - Moje miasto
Konkursy3 listopada odbył się szkolny etap konkursu "Grudziądz - moje miasto". W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Troje z nich (Daria Sało, Paulina Gębala i Michał Żmijewski) zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego.

Telefon / fax:

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Zobacz certyfikat
Losowa Fotka