26 Luty 2017

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Nowelizacja Statutu
Uchwałą rady Pedagogicznej z dnia 16 lutego 2017 roku po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Rodziców 25 stycznia 2017 roku znowelizowano Statut Szkoły.
Nowy Statut do pobrania TUTAJ
Muzealne piątki "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w."
Newsy27 stycznia przedstawiciele Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką koła panią Grażyną Otrębą uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w." w grudziądzkim Muzeum. Na wystawie zgromadzono pierścionki, zawieszki, łańcuszki i broszki pochodzące głównie z XIX wieku i nawiązujące do polskich powstań narodowych. Nasi uczniowie mogli w ten sposób utrwalić swoją wiedzę z lekcji historii i porównać swoje prace plastyczne (zaprezentowane na holu II piętra) z oryginałami przedstawionymi na wystawie.
Sukces matematyczny w KOPERNIKU!
Sukces matematyczny w KOPERNIKU!Z przyjemnością informujemy, że Mikołaj Lomiak z klasy 3c został laureatem WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM! Ostatni etap tego konkursu odbył się 18 lutego br. w Bydgoszczy. Uczestnicy musieli rozwiązać 4 zadania rozszerzonej odpowiedzi i 10 zadań testowych. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, bo żeby uzyskać tytuł laureata, trzeba było zdobyć 90% punktów. Udało się:))) Mikołaj będzie zwolniony z egzaminu z matematyki i czeka na niego szkoła ponadgimnazjalna jaką sobie wybierze! GRATULUJEMY!
Mikołaja przygotowywała pani Barbara Kaczmarek.
Konkurs przedmiotowy z informatyki
Newsy16 lutego odbył się etap rejonowy Konkursu przedmiotowego z informatyki. Wzięło w nim udział 7 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% w etapie szkolnym. Byli to:
Kacper Laskowski i Kacper Orłowski z kl. 2a
Damian Moga i Jakub Koprowski z kl. 2b
Nikoleta Adrych z kl. 3d
Radek Kaznowski z kl. 3b i Mateusz Śródka z kl. 3c

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie rozwiązali zadania uzyskując wynik co najmniej 85% i awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 marca.
Opiekunem uczniów jest p. Monika Maciejewska

Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny
NewsyDnia 23 listopada 2016 roku 19 uczniów z klas I A i I B brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Lingwistycznym z języka angielskiego, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Celem konkursu było motywowanie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań, sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i promowanie osiągnięć uczniów o wysokim potencjale lingwistycznym. Miło nam ogłosić, że EMILIA TUCZAK - stypendystka programu "Prymus Pomorza i Kujaw" - uzyskała tytuł LAUREATA. Osiągnęła 100% wynik z testu. Otrzymała grawerowany dyplom i nagrodę książkową. Wielkie gratulacje!
Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Grażyna Otolska-Mróz.

Przekaż 1%
Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówkom oświatowym do których uczęszczają.
Rozliczając swoje dochody za rok 2016 każdy może przeznaczyć 1 % podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Chcąc przekazać 1% podatku na pomoc Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:
w części „J”:
- w rubryce 137 nr KRS – 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole,
- w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku;
w części „K” :
- w rubryce 139 nazwę placówki – Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Konarskiego 14 , 86-300 Grudziądz
- w rubryce 140 podatnik w kwadracie stawia X
Serdecznie dziękujemy za wsparcie !
ZIMOWE PTAKOLICZENIE
ZIMOWE PTAKOLICZENIEZIMOWE PTAKOLICZENIE jest coroczną akcją, w czasie której uczniowie należący do koła biologicznego pod opieką p. Bartoś inwentaryzowali ptaki występujące w okolicy naszej szkoły. 25 stycznia w spacerze towarzyszył nam i wspomagał swoją wiedzą oraz doświadczeniem ornitolog p. M. Kosowicz. W trakcie spaceru zaobserwowaliśmy parę najmniejszych ptaków Polski i Europy – mysikróliki oraz bardzo dużą ilość gawronów, kawek i wróbli.
Rajd "Pamięci gen. Pruszyńskiego"
Rajd "Pamięci gen. Pruszyńskiego"Dnia 21 stycznia odbył się rajd pieszy "Pamięci gen. Pruszyńskiego" Uczniowie pomimo zimowej aury wzięli w nim udział. Mieliśmy okazję zwiedzić fort Wielka Księża Góra i zapoznać się z historią powrotu Grudziądza do macierzy. Na trasie rajdu odbył się okolicznościowy konkurs, w którym drużyna naszego gimnazjum Julia Laskowska z klasy 3a oraz Wiktoria Wolant z klasy 1c zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Spotkanie z historią
Spotkanie z historią19 stycznia klasa 3a z wychowawcą uczestniczyła w "Spotkaniu z historią", które odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych.
Podczas spotkania p. Tadeusz Raufleisz - Przewodniczący Koła Miłośników Dziejów Grudziądza przybliżył uczestnikom sylwetkę Józefa Włodka (Prezydenta Grudziądza w latach 1920 - 1939) a p. Dawid Schoenwald - Kierownik Działu Historii Muzeum w Grudziądzu w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o Stanisławie Michałowskim (Wiceprezydencie Grudziądza w latach 1933 - 1939). Ponadto uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawymi faktami z historii naszego miasta z okresu Powrotu Grudziądza do Macierzy.
Spotkanie uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w montażu słowno - muzycznym i zespołu wokalno - instrumentalnego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod opieką p. Macieja Gburczyka.

26 lutego 2017 r.

Mirosława i Bogumiła